مراسم شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

نوشته شده توسط روابط عمومی on . ارسال شده در اخبار واحد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان دفتر فرهنگ اسلامی این واحد دانشگاهی به مناسبت شهادت حضرت زهرا و ایام فاطمیه مراسم عزاداری در مسجد دانشگاه برگزار نمود

در این مراسم ابتدا یکی از مداحان اهل بیت (ع) به مداحی و روضه خوانی در رابطه با شهادت حضرت صدیقه کبری(س) پرداخت و اساتید و کارکنان حاضر در مراسم از مسجد دانشگاه تا مزار مطهر دو شهید گمنام واحد در قالب دسته سینه زنی حرکت کردند.

پس از آن دکتر علی‌محمد برنا عضو سابق گروه فقه و مبانی واحد تویسرکان ضمن عرض تسلیت این ایام و شهادت مظلومانه خانم فاطمه زهرا(س) بیاناتی از سخنان این بانوی بزرگوار اسلام در رابطه با امام علی علیه السلام و معرفی ایشان به جامعه اسلامی عنوان نمود و خاطر نشان کرد: هر کس که می خواهد از علی علیه السلام حرف بزند و ایشان را معرفی نماید تنها در حد شناخت و معرفت خود از ایشان سخن میراند، کما اینکه در مورد ذات خداوند متعال نیز همین‌گونه است و همان‌گونه که شناخت ذات خداوند برای همه ممکن نیست، در مورد پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) نیز همین گونه است.

حضرت زهرا(س) امام علی علیه السلام را اینگونه معرفی می فرماید و ایشان را امام ربانی خطاب می کنند و می فرمایند: هو امام الربانی و چنین ادامه می دهند که: امام علی علیه السّلام امامی است که منتسب به خداوند است. خداوند در قرآن دو گونه امام  معرفی می کنند، یک؛ امامانی که مردم را به جهنم راهنمایی می کنند که در راس آنها شیطان قرار دارد و پیروان شیطان، امامانی هستند که مردم را به گمراهی می کشاند. دسته دوم امامانی هستند که به دستور خداوند مردم را به نور و روشنایی و سعادت ابدی هدایت می‌کنند و از ناحیه خداوند صاحب امر هستند و به امر الهی مردم را رهبری و هدایت می کنند. فاطمه زهرا (س) امام علی (ع) را جزء هیاکل نورانی معرفی می کند که روح و جسم و کلام و عملش همه از جنس نور الهی است  و می فرمایند: امام علی(ع) قطب‌القطاب هستند و قطب اصلی و رهبر تمام رهبران دینی و معنوی حیات بشریت می‌باشد و به قول حدیث معروف پیامبر(ص): امام علی(ع) و پیامبر(ص) پدران این امت هستند، حضرت زهرا(س) امام علی را پدر و الگوی معنوی این امت و تمام بشریت معرفی می کند.

پس از پایان مراسم سخنرانی، عزاداران میهمان سفره کرامت خانم فاطمه زهرا(س) بودند و ناهار را در مسجد دانشگاه صرف کردند.