دیدار هیأت رئیسه واحد با فرماندار جدید شهرستان

نوشته شده توسط روابط عمومی on . ارسال شده در اخبار دانشگاه

 

بنا به گزارش روابط عمومی واحد تویسرکان دکتر مجتبی بابایی رئیس این واحد دانشگاهی به اتفاق معاونین و اعضاء هیأت رئیسه واحد با دکتر سید رسول حسینی فرماندار جدید شهرستان تویسرکان دیدار کردند.

در این دیدار که در دفتر فرمانداری برگزار شد دکتر بابایی پس از تبریک به دکتر حسینی به مناسبت انتصاب وی در سمت فرماندار جدید تویسرکان و آرزوی موفقیت در انجام خدمات ارزنده به مردم این شهرستان، گزارش اجمالی از قابلیتها و توانمدیهای فیزیکی و نیروی انسانی و هیات علمی واحد ارائه نمود  و زیرساختها و امکانات واحد تویسرکان را تشریح کرد.

دکتر بابایی به رسالت دانشگاه آزاد اسلامی اشاره نمود و از تغییر رویکرد دانشگاه از آموزش و پژوهش صرف به سمت "حل مسئله در کشور" که در این رویکرد جدید، دانشگاه آزاد اسلامی فراتر از رسیدن به دانشگاه نسل سوم و دانشگاه کارآفرین است عنوان نمود: آنچه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی هدف‌گیری کرده‌اند، رسیدن و تحقق دانشگاه حل‌مساله است که برای تحقق این امر باید افراد توانایی حل مشکلات و مسائل مختلف را داشته باشند. بدیهی است توانایی حل‌مساله به‌مراتب فراتر از آموختن علم و فرآیند تحقیق و تولید ثروت از پژوهش‌های کاربردی و حتی فراتر از شناخت مساله است. کما اینکه بسیاری افراد هستند که مشکلات را شناسایی می‌کنند، اما توانایی ارائه راه‌حل‌های علمی و کاربردی را ندارند.

دکتر بابایی اولین گام برای تحقق دانشگاه حل مساله را  قطب‌بندی دانشگاه‌ها عنوان نمود و خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، هر واحد را در یک یا چند زمینه تبدیل به قطب آن زمینه خواهد کرد که برای هر قطب یک برنامه علمی تهیه می شود و ما در واحد تویسرکان در نظر داریم با توجه به زیرساخت خوب و مناسبی که در زمینه گردو مهیا می باشد بتوانیم به زودی پژوهشکده گردو و صنایع تبدیلی دیگر را در واحد تویسرکان راه اندازی کنیم.

بابایی در ادامه از مسائل و مشکلات واحد از جمله کاهش شدید دانشجو و پایین آمدن درآمد واحد و ایجاد کسری در هزینه‌ها اشاره نمود و همچنین در خصوص اخذ سند املاک و اراضی واحد تویسرکان و مسائل و مشکلاتی که با توجه به حجم بالای کار و کمبود نیروی انسانی کافی و مجرب در اداره ثبت اسناد شهرستان و طولانی شدن این پروسه گریبانگیر واحد شده گزراشی بیان نمود و از فرماندار درخواست نمود تا با مساعدت و رایزنی با مسئولین این اداره در تسریع صدور اسناد املاک واحد همکاری و مساعدت نمایند.

رئیس واحد تویسرکان در رابطه با رشته‌های واحد تویسرکان با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ رشته تحصیلی در اولین واحد دانشگاه آزاد در سطح استان و بزرگترین مجتمع دانشگاهی در شهرستان تویسرکان موجود می باشد خاطر نشان کرد: این واحد از بدو تأسیس تا کنون بیش از 14 هزار فارغ التحصیل داشته و هم اکنون هم دارای 1100 دانشجو، ۶۵ هیات علمی تمام وقت و ۳۵ نفر کارمند رسمی به علاوه ۱۱ نیروی خدماتی تاسیساتی به صورت شرکتی می باشد.   

دکتر بابایی در پایان این دیدار نیز گزارشی از مجتمع آموزشی سما به دکتر حسینی ارائه کرد و عنوان نمود: مجمتع آموزشی سما وابسته به این واحد دانشگاهی از سال گذشته در دوره‌ی دوم دبیرستان دخترانه افتتاح گردیده و در سال جاری نیز با گشایش دبستان پسرانه و دخترانه به وسعت خود افزوده و هم اکنون دارای ۲57 دانش آموز در این مقاطع است.

وی افزود: با توجه به پیگیریهای لازم و اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح دبیرستان دوره اول پسرانه نیز راه اندازی گردیده و از مهرماه سال 98 در پایه هفتم دانش آموز می‌پذیرد.

دبیرستان دخترانه نیز در پایه‌های هفتم، هشتم و نهم آماده ثبت نام و پذیرش متقاضیان می‌باشد

در مجموع این مجتمع آموزشی برای سال آینده با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده‌ی لازم و وجود امکانات و ظرفیت مناسب آماده ارائه خدمات به 800 نفر دانش‌آموز در کلیه مقاطع می‌باشد.

فرماندار تویسرکان هم در سخنانی با ابراز خرسندی از اقدامات و عملکرد واحد تویسرکان و دیدی مثبت نسبت به دانشگاه و استقبال از رسالت جدید این مجموعه علمی، در خصوص طرح" حل مسئله در کشور" که به عنوان رویکرد جدید در دانشگاه آزاد اسلامی مورد توجه قرار گرفته خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی طی چهار دهه فعالیت علمی پژوهشی خود در سطح کشور خدمات ارزنده و ماندگاری عرضه نموده و به طبع آن واحد تویسرکان نیز منشا خدمات زیادی برای شهرستان بوده و در خصوص همکاری و مساعدت در جهت کمک به حل مسائل و مشکلات واحد به خصوص اخذ اسناد املاک و اراضی این واحد به طور خاص قول مساعد داد و ابراز امیدواری کرد: با توجه به رویکرد و رسالت جدید در دانشگاه آزاد، واحد تویسرکان در جهت حل بخشی از مسائل و مشکلات شهرستان و ارائه خدمتی ماندگار و ارزنده در راستای ایجاد صنایع تبدیلی از جمله در رابطه با سیر و گردو که دو محصول مهم کشاورزی شهرستان می باشند و در سطح کشور از پتانسیل بالایی برخوردار هستند و همچنین با توجه به اینکه هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ حجم تولید در کشور قطب اصلی گردو به حساب می آییم، واحد تویسرکان گامی مهم و موثر بردارد و به یاری خدا و تعامل و همفکری با هم پژوهشکده گردو را به سرانجامی موفق برسانیم.